ВидеоКиноНа слуху

Жінка-енігма. Вийшов перший тизер байопіка про Лесю Українку

Жінка-енігма. Вийшов перший тизер байопіка про Лесю Українку

До дня народження (25 лютого) Лесі Українки презентували перший тизер майбутнього байопіка. Робоча назва стрічки «Леся Українка. Узлісся”.

У сюжеті тизеру відображено один з найдраматичніших проміжків у долі поетеси. Це час, який вона провела з Сергієм Мержинським наприкінці його життя. Леся Українка піклувалась про коханого, намагаючись полегшити його останні дні.

Саме тоді, однієї жахливої ночі, вона написала одну з своїх відомих поем «Одержима».

У тизері байопіку Леся опиняється у найтрагічніший момент свого життя, але вона знаходить в собі сили, щоб перетворити горе і біль втрати на глибинну та дуже проникливу творчість.

Багато дослідників кажуть, що саме ці події стали переломним моментом у її житті, який дав Лесі, як митцю, новий поштовх. Після цього її поезія стала більш зрілою, глибокою, драматичною та принесла їй світове визнання.

Жінка-енігма. Вийшов перший тизер байопіка про Лесю Українку

Роль Лесі Українки виконала українська акторка Дар’я Полуніна ФОТО: jsfilms.com.ua

«У майбутньому фільмі, як і у тизері, ми хочемо показати некласичний та незвичайний образ Лесі Українки, — говорять продюсери фільму Юлія Сінькевич та Марія Москаленко. — Ми всі звикли до портрета на шкільній стіні та сухих фактів, які викладали нам вчителі літератури. Але ми хочемо показати Лесю зовсім іншою: живою, сучасною, із глибокими почуттями. Ми відтворимо образ справжньої жінки-енігми, розповімо про всі містичні та контроверсійні повороти її долі».

Жінка-енігма. Вийшов перший тизер байопіка про Лесю Українку

Українські режисери за лаштунками вже назвали Дар’ю «голландський живопис» ФОТО: jsfilms.com.ua

Роль Лесі Українки в тизері виконала молода українська акторка Дар’я Полуніна, яка зіграє відому поетесу й у стрічці. Режисер байопіку Нана Джанелідзе розповіла, що їй з Дашею дуже легко працювалось:

«Дар’я дуже неординарна акторка, на яку чекає велике майбутнє. З першого погляду я зрозуміла, що вона відмінно впорається з роллю Лесі Українки, — зазначила Нана. — Насправді, для всієї команди зйомки тизера стали своєрідним випробуванням: ми мали зрозуміти, наскільки точно ми можемо відтворити той образ Лесі, котрий лежить в основі сценарію та ідеї нашого фільму, наскільки нам комфортно працювати усім разом. На мою думку, все вдалося якнайкраще».

Зйомки тизеру проходили у Києві — у Голосіївському парку та у декораціях однієї із фотостудій. Сценарій та концепція тизеру розроблені Наною Джанелідзе.

Поделиться